Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji Konferencji pt. „Żywienie a Zdrowie Prokreacyjne Kobiety”, która odbędzie się w dniu 19 listopada 2021r. Tematyka Konferencji wpisuje się w najnowsze trendy naukowe i praktyczne, które dotyczą wpływu diety na zdrowie człowieka.

Przy udziale wybitnych postaci ze świata nauki, którzy przyjęli nasze zaproszenie do udziału w spotkaniu, chcemy przedstawić najnowszą wiedzę na temat nutrigenomiki, wpływu mikrobioty na zdrowie człowieka, znaczenia prawidłowej podaży folianów, żelaza i witamin dla zdrowia prokreacyjnego kobiety. Tematem spotkania będzie też współzależność potencjału genetycznego człowieka i diety oraz ich korelacja z rozwojem wewnątrzmacicznym płodu. Prawidłowe żywienie kobiety ma ogromny wpływ za zdrowie prokreacyjne i zdrowie przyszłych pokoleń. Mamy nadzieję, że dobór tematów i wykładowców zapewni najwyższy poziom Konferencji i spełni Państwa oczekiwania.

Konferencja skierowana jest do lekarzy (ginekologów, położników, pediatrów, neonatologów), farmaceutów, dietetyków, położnych oraz osób zainteresowanych zdrowym odżywianiem.

Ubiegłoroczna edycja konferencji online okazała się bardzo dużym sukcesem, ponieważ uczestniczyło w niej 730 osób!  Osoby które nie mogły wziąć udziału w obradach na żywo otrzymały możliwość obejrzenia wykładów w ciągu 12 miesięcy. Takie elastyczne podejście w połączeniu z bezpieczeństwem (w obecnej sytuacji epidemiologicznej uczestnicy mają możliwość wysłuchania wykładów w bezpiecznych warunkach, bez kontaktu z innymi osobami), wygodą (możliwość wzięcia udziału w konferencji „bez wychodzenia z domu” z dowolnego miejsca na Ziemi), oszczędnością czasu (uczestnicy nie tracą czasu na dojazd do miejsca gdzie odbywa się konferencja) oraz oszczędnością pieniędzy (niższa opłata za udział w konferencji w porównaniu do stacjonarnej konferencji oraz brak kosztów dojazdu i noclegu) spowodowały, że zainteresowanie ze strony uczestników przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Opinie uczestników to potwierdzają:

 „Konferencja była przygotowana w fantastyczny i bardzo profesjonalny sposób. Bardzo wiele z niej wyniosłam i jestem bardzo zadowolona z tak pożytecznie spędzonego dnia. Duży zastrzyk konkretnej wiedzy.”

„Bardzo merytoryczne wykłady, sprawnie, nie było czuć, że konferencja jest online”„Bardzo wysoki poziom merytoryczny wykładowców, udział w tej konferencji był niezwykle pouczający!”

Tegoroczna edycja wydarzenia ponownie odbędzie się w formie konferencji online ze streamingiem na żywo. Nowa odsłona Konferencji to merytoryczne prelekcje z udziałem wykładowców z całej Polski, ale także dyskusje po zakończeniu każdej sesji (uczestnicy będą mogli zadawać pytania na live-czacie).

Mamy nadzieję, że taka forma konferencji online ponownie spotka się z Państwa akceptacją.

Z wyrazami szacunku i do zobaczenia online!

Prof. Krzysztof Drews
Prof. Agnieszka Seremak-Mrozikiewicz
Prof. Jan Mazela
Prof. Hubert Wolski

09.00 – 09.10  Powitanie (Krzysztof Drews, Agnieszka Seremak-Mrozikiewicz, Jan Mazela,
Hubert Wolski)

SESJA I Prowadzący: Ewa Wender-Ożegowska, Mirosław Wielgoś
09.10 – 09.30  Aktywność fizyczna w ciąży (Mirosław Wielgoś)
09.30 – 09.50  Suplementacja ciężarnych – rekomendacje PTGiP (Piotr Sieroszewski)
09.50 – 10.10  Smak, wybory żywieniowe i zdrowie kobiety (Agata Chmurzyńska)
10.10 – 10.30  Czy odpowiednia dieta i kontrola masy ciała mają wpływ na przebieg ciąży i wyniki położnicze w ciąży powikłanej cukrzycą (Ewa Wender-Ożegowska)
10.30 – 10.50  Wpływ diety i czynników środowiskowych na rozwój ciąży (Krzysztof Drews)
10.50 – 11.10  Dyskusja
11.10 – 11.15  Przerwa

SESJA II Prowadzący: Agnieszka Seremak-Mrozikiewicz, Piotr Sieroszewski
11.15 – 11.35  Zastosowanie probiotyków doustnych u kobiet ciężarnych (Agnieszka Seremak-Mrozikiewicz)
11.35 – 11.55  Probiotyki a infekcje bakteryjne i grzybicze pochwy (Tomasz Paszkowski)
11.55 – 12.15  Myo-inozytol w opiece okołokoncepcyjnej (Dorota Bomba-Opoń)
12.15 – 12.35  Dyskusja
12.35 – 12.40  Przerwa

SESJA III Prowadzący: Krzysztof Drews, Agata Chmurzyńska
12.40 – 13.20  Wykład specjalny: Optymalizacja żywienia matki: możliwość poprawy długoterminowego zdrowia dziecka / Optimizing maternal nutrition: an opportunity to improve long-term health of the child (Berthold Koletzko)
13.20 – 13.40  Immunomodulacyjne właściwości laktoferyny: czy można wykorzystać je w prewencji zakażeń i porodu przedwczesnego? (Krzysztof Kamiński)
13.40 – 14.00  Rola laktoferyny w gospodarce żelaza u ciężarnej (Hubert Wolski)
14.00 – 14.20  Dyskusja
14.20 – 14.45  Przerwa

SESJA IV Prowadzący: Jarosław Kalinka, Hubert Wolski
14.45 – 15.05  DHA w ciąży (Jarosław Kalinka)
15.05 – 15.25  Wpływ używek (nikotyna, kawa, herbata, alkohol) na ciążę (Ewa Florek)
15.25 – 15.45  Hipotrofia płodu – czy dieta jest istotna? (Agata Szpera-Goździewicz)
15.45 – 16.05  Znaczenie witaminy D w cholestazie ciężarnych (Krzysztof Piątek)
16.05 – 16.25  Dyskusja
16.25 – 16.30  Przerwa

SESJA V Prowadzący: Jan Mazela
16.30 – 16.50 Powikłania okołoporodowe i rozwój dzieci matek z otyłością i nadwagą (Katarzyna Wróblewska-Seniuk)
16.50 – 17.10 Jak sobie radzić z wczesną alergią pokarmową u dziecka? (Andrea Horvath)
17.10 – 17.30 Wiele hałasu o nic – czyli probiotyki we wczesnym okresie dziecięcym (Jan Mazela)
17.30 – 17.40 Kompleksowe wsparcie w kolce jelitowej – Julia Koseda, Humana Poland
17.40 – 17.50 Dyskusja
17.50 – 18.00 Zakończenie obrad



UWAGA! Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie konferencji.

Lekarze otrzymają za udział w Konferencji 8 punktów edukacyjnych!
Za  uczestnictwo  w  Konferencji  farmaceutom  przysługuje  8  punktów  edukacyjnych  miękkich  w  ramach  szkoleń  ciągłych!

PROGRAM DO POBRANIA

KONFERENCJA ROZPOCZNIE SIĘ ZA

Wpłaty proszę dokonywać na konto organizatora logistycznego:
Getins
ul. Wiosenna 4
62-022 Sasinowo
Santander Bank
32 1090 1362 0000 0001 3364 9407
Tytuł przelewu: „Żywienie a prokreacja”, imię i nazwisko uczestnika

Czy istnieje możliwość otrzymania faktury VAT?
Tak, istnieje możliwość otrzymania faktury VAT. Podczas rejestracji można wyrazić chęć otrzymania fv. W takim przypadku w formularzu rejestracyjnym pojawią się dodatkowe pola, w których należy podać dane firmy, na którą ma zostać wystawiona faktura. Faktura zostanie wysłana do Państwa droga e-mailową w ciągu kilku dni od otrzymania wpłaty.


Dokonałam(em) rejestracji na konferencję, jednak nie otrzymałam(em) na e-maila żadnego potwierdzenia. Co powinnam(em) zrobić w takim przypadku?
Po dokonaniu rejestracji każdy uczestnik otrzymuje automatycznie e-maila potwierdzającego rejestrację. Zdarza się, że e-mail może trafić do innego folderu np. SPAM/Oferty/Kosz, dlatego w pierwszej kolejności prosimy o sprawdzenie tych folderów. W razie dalszych problemów prosimy o kontakt z nami.


Co zrobić jeśli nie otrzymałam(em) kodu dostępu do transmisji online po 17 listopada mimo dokonania wpłaty za uczestnictwo?
Kod dostępu powinna(powinien) Pan(i) dostać do 17 listopada na skrzynkę e-mail. Zdarza się, że e-mail może trafić do innego folderu np. SPAM/Oferty/Kosz, dlatego w pierwszej kolejności prosimy o sprawdzenie tych folderów. W razie dalszych problemów prosimy o kontakt z nami.


Po dokonaniu wpłaty pieniędzy chciałabym(chciałbym) zmienić wariant uczestnictwa. Czy jest to możliwe?
Tak, istnieje możliwość zmiany wariantu uczestnictwa po dokonaniu wpłaty pieniędzy jednak nie później niż 17 listopada. W tej kwestii prosimy o kontakt z nami.


Czy można się zarejestrować w terminie po 17 listopada?
Jeszcze nie wiemy. O decyzji poinformujemy za stronie internetowej.


Czy mogę zrezygnować z udziału w konferencji?
Zwrot kosztów związany z wycofaniem się z udziału w konferencji jest możliwy w przypadku rezygnacji do 15.11.2021r. Po tym terminie żądania zwrotu wpłaconych pieniędzy nie będą uwzględniane.

ORGANIZATORZY MERYTORYCZNI:
Klinika Perinatologii i Chorób Kobiecych oraz Klinika Zakażeń Noworodków, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

ORGANIZATOR LOGISTYCZNY:
Getins Rafał Szenrok
Sasinowo ul. Wiosenna 4,
62-022 Mosina